Lümfiteraapia aitab ka lapseootel naisi

Lümfiteraapia aitab ka lapseootel naisi

 

Juba 17.sajandil uurimist leidnud lümfisooned ja nende ülesanded leidsid sihiteadlikumat uurimist 1930. aastatel, mil taani massöör ja bioloog Emil Vodder ja tema abikaasa Ester asusid lümfiteraapiat sihiteadlikult uurima. Uude asjasse suhtuti esialgu umbusklikult, ent 1950ndate lõpul hakkas lümfiteraapia taas poolehoidjaid leidma. Klassikalisest massaažist täiesti erinev massaažiliik on tänaseks tasapisi tuntust kogumas ka Eestis, ehkki selle kõiki kasutamisvõimalusi veel lõpuni ei teata. Üks paljudest lümfiteraapia võimalustest on leevendada rasedusega kaasnevaid vaevusi.

 

Tulevane laps rahulikum

Lümfiteraapia on õrn massaaž, liigutusi sooritatakse aeglaselt ja põhjalikult, matkides sünkroonis lümfisoonte liikumist. Lümfisoonte ülesandeks on eraldada organismist saastaineid ja massaaži abil kiirendatakse seda puhastustööd, stimuleerides lümfivedeliku liikumist. Last ootavad emad peaksid teadma, et massaaži tegemise ajal ei tõuse jääkainete konsentratsioon kunagi nii kõrgele, et see oleks ohtlik rasedale või lootele. Teraapiat tuleks alustada neljandast raseduskuust ja lõpetada mõni nädal enne sünnitust.

Kui lapseootel emal läheb hästi, on hea ka tema lootel. Emaduslümfiteraapias käinud naised räägivad, et nende maimukesed on palju rahulikumad ja magavad hästi, ei nuta ega vaevle koolikute käes. Massaaž meeldib ka paarinädalastele beebidele.

 

Tursetest priiks

Inimesel on umbes kakssada tuhat kilomeetrit juursoont, mille seintes voolab umbes seitsekümmend liitrit vett päevas. Kui lümfiringlus on häiritud või lümfisoonestik ei toimi nii nagu peab, tekib kergesti turse: vedelik naaseb koesse ja võib tekkida valu. Just tursed piinavad sageli lapseootel ema. Raseduse ajal võivad paistetust tekitada organismi hormonaalsed muutused. Veel sagedamini tuleb ette alajäsemete turse sellest, et loode rõhub vaagna soonestikule, mille tõttu võivad hiljem tekkida veresoontelaiendid. Turset võib esineda ka kätes või näopiirkonnas.

Lümfiteraapia aitab tugeva turse puhul ka siis kui lapseootel ema kannatab diabeedi või neeruhäirete all. Kui nädala jooksul teha neli-viis massaažiseanssi, hoitakse turset tagasi ka sellisel puhul. Sellega suudetakse takistada ka rasedustoksikoosi ohtu, algavate veenilaiendite puhkemist ning vähendada vajadust ravimite tarvitamiseks.

 

< Tagasi teenuste lehele